İnternet Explorer Java Desteği

Yaklaşık 20 sene önce hayatımıza giren explorer artık tarihin tozlu sayfaları üzerinde yerini almaya başladı. Java aplet teknolojisinin son destekcisi olan explorer de artık yerini edge’ye bıraktı. Gelişen teknolojilerin ilerleyen insan uygarlıkları ve internet dünyası derken artık explorer de resmi olarak tarih oldu. 16.06.2022 tarihi itibari ile microsoft explorer desteğini resmi olarak çekmiş bulundu. Özellikle java alt yapısı ile hazırlanan okey ve tavla gibi sitelerin artık ciddi ciddi girişleri çok sorunlu olmaya başladı. Bir süre daha girişler sağlanacak olup, windows 11 ile beraber artık tamamen tarih olacak.

Uzun bir zaman sonra artık sistemler de değişmiş olup özellikle mobil dünyanın ilerlemesi ile beraber yeniliklerin zamanı gelmiş idi. Biz bu sistemlerin ön görüsünü çok daha önceden yapmış ve zaten javadan bağımsız yeni sisteme geçmiş bulunmakta idik. Bizim açımızdan çok fark eden bir şey olmadı. Artık ıstaka okey tavla salonları tamamen javasız olarak yoluna devam edecek.

Windows 11 ile tarihe karışan explorer yerine yeni tarayıcı olan edge kullanılacak.

Bakalım ilerleyen süreçler bizlere ne gösterecek.

Kategori : Genel 19 Haziran 2022 - Pazar

© 2013 ISTAKA.NET – Okey oyunu için Türkiye' de bedava okey hizmeti sunmakta olan web sitemiz okey oyna ve canlı okey için ideal bir web sitesidir.. Bu Sitede yer alan tüm içerikler ve görseller siteye aittir. İzinsiz kullanılamaz.