Google Chrome’dan JAVA Yasağını Kaldırma

Google Chrome'dan JAVA Yasağını Kaldırma

Değerli Istaka.NET Ailesi bu sorun tamamen googlenin saçma sapan politikaları yüzünden meydana gelmiştir. Bizimle her hangi  bir alakası bulunmamaktadır. En güzeli choremi hiç kullanmak. Onun yerine safari, firefox , explorer ve opera kullanmak.

 

Geçtiğimiz günlerde Google Chrome JAVA kullanılan sitelere erişimi engelledi. Bu kısıtlamadan dolayı birçok kullanıcı, kullandığı veya oynadığı oyunların sitelerine giremez oldu.

Bizde siz Istaka kullanıcıları ve oyuncuları için bir rehber hazırladık. Google Chrome kullanan kullanıcılarımızın bu yasağı nasıl engelleyebileceklerini anlattık.

Öncelikle Google Chrome’yi açıp adres barı chrome://flags/#enable-npapi yazıp aşağıda çıkan listeden NPAPI’yi etkinleştir sekmesini etkinleştiriyorsunuz.

1

Ardından Google Chrome’nin sağ tarafında bulunan özellikler menüsüne gelip, GEÇMİŞ sekmesine tıklıyorsunuz.

2

 

Karşınıza çıkan bölümde Tarama verilerini temizle… butonuna basıyorsunuz.3

 

Temizle işleminiz bitince karşınıza AYARLAR sekmesinin altında Gizlilik bölümü gelecek. Buradaki Tarama verilerini temizle… butonunada basıyoruz.4

 

Açılan pencerede aşağıdaki adımı uygulayıp Google Chrome’yi YENİDEN BAŞLATIYORSUNUZ.

5

 

Bunların haricinde en garanti çözüm ise Explorer Veya Mozilla Firefox kullanmak olacaktır. Google Choremenin artık suyu ısındı.

Kategori : Genel 17 Nisan 2015 - Cuma

© 2013 ISTAKA.NET – Okey oyunu için Türkiye' de bedava okey hizmeti sunmakta olan web sitemiz okey oyna ve canlı okey için ideal bir web sitesidir.. Bu Sitede yer alan tüm içerikler ve görseller siteye aittir. İzinsiz kullanılamaz.