aliexpress ve alibaba’dan alış veriş yapmak

Sevgili arkadaşlar , aliexpress’den alış veriş yapan dostlar sizlere bir kaç öneride bulunmak istiyorum.

Maalesef son zamanlarda bu furyaya bende kapıldım. Gerçekten Türkiye’mde 50 liraya olan ürünleri orada 7/8 dolarlara kadar alabiliyorsunuz. Cidden fiyatlar çok ucuz ama sorun şu acaba güvenilir mi? İşte tam bu sorunun cevabı yine oradan alış veriş yapan insanlar daha da önemlisi bizim Türk insanı. Yazılan yorumlar İngilizce olduğu için bir çok kardeşimiz anlamıyor. Benim önerim şu. Türkler alınan ürünlere Türkçe yorum yazsınlar ki insanlarda anlayabilsin güvenip alabilsin. Tarzanca yazmanın bir anlamı yok zaten yarım yamalak İngilizce’miz var =)

Ürünleri aldık diyelim. Peki takibi nasıl olacak diye bir sürü insan soruyor. Aslında ptt üzerinden takip edilebiliyor. Orada bulunan ürün sayfanızda sizin için bir kod çıkıyor. O kod ile takip edebilirsiniz. Fakat şöyle bir şey var bazı ürünlerde sadece numara bazılarında ise numara+harf şeklinde . İşte burada takibi yapılamayan bir ürün ortaya çıkmış oluyor. Sadece rakamdan oluşan kodda ürün takibi yapılamıyor bilginize. He bu demek değil ki ürün elime ulaşmıyor. Eğer satıcı güvenilir ise sorunsuz bir şekilde elinize ulaşır rahat olun.

Neyse benim demek istediğim şu;
Oradan alışveriş yapan değerli TÜRK kardeşlerim, LÜTFEN ÜRÜN YORUMLARI TÜRKÇE YAPINIZ.

Kategori : Genel 22 Mart 2015 - Pazar

© 2013 ISTAKA.NET – Okey oyunu için Türkiye' de bedava okey hizmeti sunmakta olan web sitemiz okey oyna ve canlı okey için ideal bir web sitesidir.. Bu Sitede yer alan tüm içerikler ve görseller siteye aittir. İzinsiz kullanılamaz.