Aylak Okey

Daha önce 2007’de başka bir siteyi satın alarak başladığımız serüvenimize Aylak Okey adıyla devam ediyoruz. Sitemiz sizler için tamamen ücretsizdir ve bütün çabamız sizlerin daha iyi vakit geçirebilmesini sağlamaktır. Biz bu siteyi sadece arkadaşlar arasında eğlenerek vakit geçirebilmek amacıyla satın aldık. İşte bu yüzden, kurulduğumuz günden bu yana sitemizi ücretsiz olarak sunuyoruz. Siz de bize yardımcı olmak isterseniz VIP üye sıfatıyla kayıt olabilir veya bir Yönetici de olabilirsiniz! Yönetici olabilmek için lütfen diğer yönetici arkadaşlarımızla iletişime geçerek Balım Okey’de yetkili olabilirsiniz. Eğer hala sitemize kayıtlı değilseniz, oyun odalarımıza giriş yaparken kayıt ekranına yazacağınız “nick” ile çok kolay bir şekilde üye olabilir ve sürekli aynı adla oyun odalarımızda oyun oynayabilirsiniz. Böylece, arkadaşlarınızı kaybetmeden oyun oynayabilir ve hatta yeni arkadaşlıklar bile edinebilirsiniz. Bildiğiniz gibi, Okey’e her zaman bir 4. gerekir! Henüz kayıt olmak istemiyorsanız, Misafir olarak giriş yapabilir, herhangi bir hizmetten yoksun kalmadan okey oynayabilirsiniz. Ama unutmayın, bir kez oynamak asla yetmeyecektir, oyun arkadaşlarınızı kaybetmek istemiyorsanız, üye olarak devam edebilirsiniz. Ayrıca, sürekli gelen mesajlardan ve sohbet odalarından hoşlanmıyorsanız, sizler için oluşturduğumuz bilgisayara karşı oynayabileceğiniz yeni oyunumuzu Aylak Okey’de bulabilirsiniz.

Oyun Oynarken

Bedava oyun oynayabileceğiniz sitemizde, oyunu oynarken yalnızca kendinizi temsil edersiniz. Ayrıca, gösterge kullanılıp kullanılmayacağı, kaçtan puandan düşüleceği gibi bazı kurallara karar verebilir ve menüden ayarlayabilirsiniz. Oyunda ilk başlayan kişiye 15, geri kalan oyunculara ise 14 taş dağıtılır. Taşları ıstakanın üzerinde fare ile kolayca kontrol edebilirsiniz. İlk 15 taşı alan oyuncu, herhangi bir taş seçmeden sağındaki oyuncuya bir taş atar. Sıranın geçtiği diğer oyuncu ise ister o taşı kullanır, isterse de yerden bir taş çekebilir. Oyun bu şekilde her seferinde sağ tarafa doğru, bir kişi elindeki taşları tamamlayıncaya kadar devam eder. Elinizdeki taşları bitirebilmeniz için, taşlarınızın mutlaka sıralı olması gerekir. Herkes sırayı ilk dizen ve taşları tamamlayan olmak için sırayla taş çekme veya yerden taş alma haklarını kullanabilir, gerekmeyen taşları sırası gelen oyuncuya atabilir. Arkadaşlarınızla eğlenerek oynayacağınız okey’i indirmek için aşağıdaki butona tıklayabilirsiniz. Bu oyunda kendini geliştirmiş olanlar sitemizden 101 Okey oyununu deneyebilirler. Okey’in farklı bir versiyonu olan 101 Okey, iskambil kağıtlarıyla oynanan 51’le benzerlik gösterir.

Kategori : Genel 21 Ocak 2022 - Cuma

© 2013 ISTAKA.NET – Okey oyunu için Türkiye' de bedava okey hizmeti sunmakta olan web sitemiz okey oyna ve canlı okey için ideal bir web sitesidir.. Bu Sitede yer alan tüm içerikler ve görseller siteye aittir. İzinsiz kullanılamaz.