AÖF Tek ders sınavı

Evet arkadaşlar aöf ögrencileri için dönem bitti.  Alttan tek dersi kalan bir sürü ögrenci bulunmakta. Değişen sistemle beraber bileceğiniz üzere tek ders sınavları var. Peki kimler bunlara girebilecek? Fikri olan insan sayısı çok az bu konuda. Birinci kaynaktan sizlere bunu iletiyoruz.

Aöf resmi sitesinde ki alıntı;

Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine Kayıtlı Öğrenciler İçin Tek Ders Sınav Duyurusu;

Anadolu Üniversitesi’nin açıköğretim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı olup 2014-2015 öğretim yılının güz dönemi ya da bahar döneminde sadece bir (1) dersten başarısız olanve bu dersini geçtiği takdirde mezun olabilecek durumdaki öğrencilere tek ders sınavı yapılacaktır.

Tek ders sınavı aşağıda belirlenen esaslar çerçevesinde gerçekleştirilecektir.

 1. Kayıtlı olduğu bölüm/programda tüm dersleri alan ve sadece bir (1) dersten başarısız olduğu için mezun olamayan öğrenciler tek ders sınavına girebilirler.
 2. Öğrencinin sınava gireceği tek derse 2014-2015 öğretim yılı güz veya bahar döneminde kayıt yaptırmış olması gerekmektedir.
 3. Başarısız olduğu tek dersten (DZ), (YZ) harf notu alan öğrencilere tek ders sınav hakkı verilmez.
 4. Uygulamalı dersler (laboratuvar, pratik çalışma, klavye öğretimi ve benzeri uygulamalı dersler) için tek ders sınav hakkı verilmez.
 5. Tek ders sınav notu dönem sonu sınavı notu yerine geçer. Başarı notu, dönem içi notları ile tek ders sınav notunun yüzdelik bilgileri dikkate alınarak belirlenir.
 6. Tek ders sınavı sonucunda hesaplanan başarı notuna göre öğrencinin harf notu, ilgili dönemde o dersten bağıl değerlendirme sonunda oluşan harf notu aralıkları dikkate alınarak belirlenecektir.
 7. Her ne sebeple olursa olsun tek ders sınavına katılmayan veya katılamayan öğrenciler için mazeret sınavı yapılmaz. Tek ders sınavına girmeyen öğrencilerin dönem sonu harf notları geçerli olacaktır.
 8. Tek ders sınavı 27 Haziran 2015Cumartesi günü saat 14:00’deAdana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir,  Konya, Samsun, Trabzon, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa ve cezaevinde olup tek ders sınavına girebilecek öğrenciler için bulundukları illerdeki cezaevlerinde gerçekleştirilecektir.
 9. 27 Haziran 2015 Cumartesi günü tek ders sınavının yapılacağı illerde ve KKTC/Lefkoşa’da bulunan AÖF büroları 10:00 – 15:00 saatleri arasında açık olacaktır.
 10. Tek ders sınavına girecek öğrencilerin sistemimizde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak illere atamaları aşağıda yer alan tablo kullanılarak Fakülte tarafından yapılacaktır. Öğrencilerimiz tek ders sınavına gireceği sınav ilini, 11-12 Haziran 2015 tarihlerindewww.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin “Giriş Yapmak İçin Tıklayınız.” bağlantısından T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile öğrenci sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 444 10 26 – 850 200 46 10-19 (10 Hat) nolu Açıköğretim Sistemi Etkileşim Merkezi’ni arayarak değiştirebilirler. Belirtilen tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav ilinde sınava girmek zorundadırlar.
  ADANA ANKARA ANTALYA BURSA DİYARBAKIR ERZURUM ESKİŞEHİR GAZİANTEP
  MERSİN BOLU BURDUR YALOVA MALATYA ERZİNCAN BİLECİK KİLİS
  NİĞDE ZONGULDAK ISPARTA BALIKESİR ŞANLIURFA ARDAHAN KÜTAHYA KAHRAMANMARAŞ
  KAYSERİ BARTIN DENİZLİ ÇANAKKALE ELAZIĞ KARS AFYONKARAHİSAR ADIYAMAN
  OSMANİYE KARABÜK ALANYA İNEGÖL BİNGÖL MUŞ
  HATAY ÇANKIRI FETHİYE BANDIRMA MARDİN AĞRI
  İSKENDERUN KIRIKALE SİİRT TUNCELİ
  KIRŞEHİR BATMAN
  KASTAMONU ŞIRNAK
  YOZGAT
  İSTANBUL
  ANADOLU
  İSTANBUL
  AVRUPA
  İZMİR KONYA SAMSUN TRABZON VAN
  KOCAELİ EDİRNE MANİSA KARAMAN SİNOP GİRESUN IĞDIR
  KOCAELİ/GEBZE EDİRNE/KEŞAN AYDIN NEVŞEHİR ÇORUM GÜMÜŞHANE BİTLİS
  DÜZCE KIRKLARELİ MUĞLA AKSARAY AMASYA BAYBURT HAKKARİ
  SAKARYA TEKİRDAĞ UŞAK TOKAT RİZE
  ORDU ARTVİN
  SİVAS
 11. Tek ders sınavı için sınav giriş belgeleri 22 Haziran 2015 tarihinden itibaren www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresinin  “Giriş yapmak için tıklayınız.” bağlantısından veya AÖF bürolarından alınabilecektir.

Görüldüğü gibi.

Başarılar arkadaşlar.

Kategori : Genel 15 Haziran 2015 - Pazartesi

© 2013 ISTAKA.NET – Okey oyunu için Türkiye' de bedava okey hizmeti sunmakta olan web sitemiz okey oyna ve canlı okey için ideal bir web sitesidir.. Bu Sitede yer alan tüm içerikler ve görseller siteye aittir. İzinsiz kullanılamaz.